Autodisaini teenäitaja – CITROËN

802 projekti. 87 riiki. 10 auhinnavõitjat. Veebruarikuu viimasel õhtul esitles CITROËN loomeauhindu, mida jagati avatud innovatsioonivõistlustel, kus osalesid disainerid üle maailma.

Auhindu jagati kolmes peamises kategoorias. Ideekonkursil oli põhitähelepanu suunatud CITROËNi tulevikuautode sõidumugavusele, videovõistlustel osales DS5 oma uudsusega premium sõidukite disainis ja stiilikonkurss oli inspireeritud CITROËN DS3st.
2012-03_loomedisain

Enam kui 800 projekti 87 riigi disaineritelt ja kunstnikelt osales uudsel viisil spetsiaalse veebilehe vahendusel korraldatud disainivõistlustel. Rahvusvaheline zhürii oli kokku pandud erinevate elualade tipptegijatest: PSA Grupi arendusosakonna direktori kõrval tegid tööd mitmekordne olümpiavõitja purjetamises, autoajakirja toimetaja, akadeemik, toidubrandi looja ja paljud teised. Võidetud auhindu esitleti CITROËNi peakontoris C_42 Pariisis eelmisel nädalal.

Stiilivõistluste auhinnad jagati järgmiselt: "Kiusatus" Natalia Zhirkova (Venemaa disainer), "Perspektiiv" William Law (Prantsusmaa moetudeng) ja "D-Stiil" Mounir Chelgham (Alzheeria tudeng).
Ideevõistluse võitjad: "Noorsõitja" Wouter Van Vugt (Taani graafikadisainer), kes esitles 3D simulaatorit, mis lubab lastel sõita "lives" ja võrrelda oma sõidutrajektoori tõelise auto omaga. Suurepärane idee, mis kombineerib meelelahutuse haridusega. "Citroën Baby Care" Arnaud Tilmant (Belgia autotööstuse ekspert), ideaalne tarvikute kooslus väikelapsega reisimiseks (sobiv muusika, pudelisoojendaja jne). "Cocöön" Damien Mesgard (logistikatöötaja Prantsusmaalt), kes muutis oma auto tõeliseks spaaks, kohaldades sinna sobiva massaazhi, erivalguse ja õhuvärskendaja.
Videovõistluse auhinnad: "Audace" Francois Ladevie (Prantsusmaa disainer), "Creative Lines" Mariano Fain (Argentiina TV produtsent), "Funky Lab" Ognyan Bozhilov (Bulgaaria disainer).