Eesti majandusanalüütikud ennustavad lähiaastateks majanduskasvu aeglustumist võrreldes möödunud kümnendi kriisieelsete aastatega. Madal EURIBOR soosib aga laenamist ja eraisikute liisingfinantseerimisega autoostu.

Veho Eesti prognoosib 2013. aastaks kogu Eesti autoturule väikest – ligi 3% – müügitõusu uute sõiduautode osas.

Honda sõiduautode müügi osas on Veho Eesti planeerinud algaval aastal võrreldes autoturu tagasihoidliku kasvuga suuremat tõusu. Julge ennustuse aluseks on möödunud aasta lõpus Eestisse jõudnud uue põlvkonna populaarne linnamaastur Honda CR-V. Ostuhuviliste positiivne reaktsioon lubab ka julgemaid müügiprognoose.

2013. aastal täieneb Citroëni mudelivalik: Eestisse on juba jõudnud uus keskklassi kuuluv sõiduauto Citroën C-Elysée. Uus mudel, mille soodne hind ja atraktiivne välimus on head müügiargumendid, täiendab senist Citroëni sõidukitevalikut ning peaks aitama Citroënil konkurentsivõimet ja positsiooni turul säilitada. Turuosa kasvu Veho Eesti Citroënile kohalikul turul alanud aastal planeerinud ei ole.

Kasutatud autode osas planeerib Veho Eesti väikest müügikasvu. Veho Eesti kaudu leidis 2012. aastal uue omaniku enam kui 1000 kasutatud autot. Veho Eesti kasutatud autode salongides on pidevalt müügil ligikaudu 200 kasutatud sõidukit. Lisaks korralikule valikule on heade müügitulemuste taga klientide usaldus soetada kasutatud auto esinduse poolt kontrollituna. Olulised faktorid on ka liisingfinantseerimise ja garantii pakkumine. Veho Eesti juhatuse esimees Ando Nõel: „Veho Eesti annab müüdud kasutatud autodele 3-kuulise garantii, mis lisab klientidele kindlustunnet. Järjest enam väärtustatakse korraliku teenindusajalooga autosid, mida Veho Eestil on tänu Honda ja Citroëni uute sõidukite müügile pidevalt ka pakkuda. Üsna tavaliseks on muutunud, et klient vahetabki liisingperioodi lõppedes oma auto uue mudeli vastu ja vana auto katab järgmise sõiduki sissemakse. Kiirus, mugavus ja usaldus on väärtused, mida meie klient mõistab hinnata. Veho Eesti on Hondasid müünud juba enam kui 20 aastat ning uuel, 2013. aastal ootamegi, et uue CR-V ostjad jätavad oma senise sõiduki meie kasutatud autode müügisalongi."