c_zeroSee on tõsi! Esimene täiselektriline euroopa tüübitunnistusega seeriatootmise Citroën - C-Zero - on Eestis. Tallinnas Veho Eesti Laagri keskuses ootab autoregistrikeskuses registreeritud auto alates neljapäevast, 17. märtsist proovisõitjaid.

Kompaktne väikeauto töötati välja koostöös Jaapani autotootjaga Mitshubishi. Citroën C-Zero teljevahe on 2,55 m, kere pikkus 3,48 m ja pakiruum 166 liitrit. C-Zero elektrimootori võimsus on 49 kW (67 hj) ja 16 kW liitium-ioon aku suudab tagada piisavalt elektrit, et hoida töös mootor ja vajadusel auto soojendus või konditsioneer. Tavapärase 220 V 13 A vooluvõrguga ühendatuna laeb aku vaid 7 tundi. 3-faasilise 125 A erilaadijaga on laadimisaeg 80% tasemele kärbitud koguni 30 minutile. Citroën C-Zero aku on integreeritud põrandasse, et viia auto raskuskese parema juhitavuse ja turvalisuse huvides madalamale, jättes rohkem ruumi sõitjatele salongis. Uue mudeli tippkiirus on 130 km/h ja paigalt saja kilomeetrini tunnis kiirendab auto 15 sekundiga. Citroën C-Zero on muljetavaldavalt vaikne ning korraliku mugavus- ja ohutusvarustusega.

Uue Citroën C-Zero hind algab 35 000 eurost. PSA Peugeot Citroën turundusspetsialistid loodavad, et aastas suudetakse maha müüa veerand miljonit elektriautot.

Tallinna linnavalitsuse poolt lubatud tasuta parkimine annab uue Citroën C-Zero omanikule nauditava eelise teiste liiklejate ees: 0 eurot parkimine + 0 eurot kütuse eest!

Varu pisut kannatust lehe laadimiseks ja vaata lisa Citroën C-Zero kohta siit.