Seitsmekordne maailmameister Citroëni piloot Sébastien Loeb ühineb kuulsustega Grevini vahakujude muuseumis 13. oktoobril 2011. Temast saab esimene rallisõitja ligi 250 vahakuju seas.

Sébastien Loeb sündis 26. veebruaril 1974. aastal Haugenaus ja on hetkel kõige enam tiitlitega pärjatud Prantsusmaa rallisõitja. Tema kuulsusetäht on meteoriidina tõusnud viimase kümne aasta jooksul. Loebi nimel on rekordarv MM-tiitleid (7) ja etapivõite (66) WRC-sarjas. Need tulemused teevad temast erakordse isiksuse spordis ja kõigi aegade parima võidusõitja. Ta on olnud võitja alates debüüdist 2001. aastal Prantsusmaa MV-l ja juunioride MM-l. Rallirajal on Loeb domineerinud aastast 2004 kuni 2011, võites seitse järjestikust tiitlit ralli MM-idel koos oma kaassõitja ja sõbra Daniel Eelenaga. Hetkel, kui tänavusel MM-il on veel pidamata kaks etappi, hoiab meeskond sõitjate arvestuses liidripositsiooni.

Loebi vahast teisiku loomine skulptor Stéphane Barreti ja tema meeskonna poolt võttis aega kuus kuud alates nende esmakohtumisest.

Loeb ise tunnistas, et nautis poseerimist: „Olen väga meelitatud, et saan olla üheks Grevini muuseumi eksponaatidest. See on au, aga ka tunnustus meie spordialale ja võimalus esindada Prantsusmaad. Pean tunnistama, et töö hulk, mis kulus minu vahakuju loomiseks oli muljetavaldav. See oli tõesti uskumatu!" Kõik detailid töötati läbi pisiasjadeni. See sisaldas juuksevärvi, silmade, naha, näpujälgede jne identsuse tuvastust. Midagi ei jäetud kahe silma vahele, et teha vahast Sébastien Loeb võimalikult sarnane tõelisega.

Loebi vahakuju hakkab seisma kõrvuti ragbimängija Sébastien Chabal ja korvpallur Tony Parkeri kujuga muuseumi selles osas, mis on pühendatud spordiinimestele. Kuulus ralliäss ilmub oma sõiduülikonnas Citroëni ja tema partnerite värvides.

Grevini vahakujude muuseum on loodud 1882. aastal Pariisis ja asub Grand Boulevardil. Iga-aastaselt võtab muuseum vastu ligi 800 000 külastajat.

 

2011-10_vahamuuseum