Kaamos rajab Tooma äriparki uue Veho kommertssõidukite esinduse

Kaamos Kinnisvara AS ja Mercedes-Benz müügi- ja teenindusettevõte Veho AS sõlmisid arendus- ja ehituslepingu uue kommertssõidukite esinduse rajamiseks Tooma äriparki. Ehitus algas jaanuaris ja hoone valmib 2024. aasta lõpuks.

Kaamos Kinnisvara juhi Taimo Mureri sõnul koostöö Vehoga oli sujuv ja tulemustele orienteeritud. „Leidsime koos arenduseks parima kinnistu ning saame pakkuda Veho kommertssõidukite ärisuunale terviklahendust,“ rääkis Murer. „Ühtlasi lisandub arendusega Kaamos Kinnisvara portfelli 3500 ruutmeetrit väga kaasaegset ja esinduslikku teeninduspinda.“

Veho kommertssõidukite juhi Mattias Vahteri sõnul hakkab kavandatav Veho kommertssõidukite esindus hõlmama veokite, busside ja kaubikute hooldust ja müüki. „Uuele, rajatavale pinnale kolimisega kaasneb parem ja klientidele ligipääsetavam asukoht, keskuse nähtavus ning avaramad ja keskkonnanõuetele vastavad tingimused, samuti suurem parkimisala,“ lisas Vahter.

Rajatav hoone vastab kõrgetele A-energiatõhususe nõeutele, kus hoone kütmiseks kasutatakse geotermaalenergia lahendusi, elektrienergia tootmiseks ehitatakse kasutuse paiksepark ning muud kaasaegsed süsteemid, sealhulgas soojustagastusega ventilatsioon ning hoone automaatika.

Kaamos rajab Veho kommertssõidukite esinduse Peterburi tee äärsesse Tooma äriparki aadressil Tooma 2. Veho kommertssõidukite esinduse kinnistu suurus on tulenevalt suurest parkimisala nõuetest 24 tuhat ruutmeetrit ning esinduse hoone kogupind on 3500 ruutmeetrit.

Kaamose projekti investeeringu maksumus on kokku 8,7 miljonit eurot. Hoone on projekteerinud vastavalt Mercedes-Benz visuaalsele identiteedile Nord Projekt ning projekti finantseerib LHV Pank.

Valmiv kommertssõidukite müügi- ja teeninduskeskus lisandub Kaamose ärikinnisvara portfelli. Kaamos Kinnisvara sõlmis Veho AS-iga pikaajalise rendilepingu.  Hoonet arendab Kaamos Kinnisvara ja ehitab Kaamos Ehitus.