Mercedes-Benz liigub inimlaadse virtuaalassistendi ajastusse, mille muudab võimalikuks loov tehisintelligents

  • • MBUX Virtual Assistant muudab juhi ja auto vahelist suhtlemist, võimaldades kasutada loomulikku kõnet ja sillutades sel moel teed ülimalt personaliseeritud kasutuskogemusele
  • • MBUX Surround Navigation ühendab Unity mängumootori võimsa 3D-graafika abil reaalaja-teejuhatuse ja juhi abistamise
  • • Kolmanda osapoole rakenduste portfelli pidev laienemine pakub klientidele veelgi suuremat meelelahutuse, produktiivsuse ja paljude muude rakenduste valikut

Stuttgart/Las Vegas. Mercedes-Benz esitleb messil CES 2024 paljusid uusi arendusi, mis defineerivad ettevõtte nägemuse tuleviku ülimalt personaliseeritud kasutajakogemusest – nii autos kui ka sellest väljaspool. Uuenduste lipulaevaks on uus MBUX-i Virtual Assistant virtuaalassistent. See kasutab täiustatud tarkvara ja loovat AI-d, et tekitada autoga veelgi loomulikum ja intuitiivsem suhe ning ennetav tugi, mis muudab sõitjate elu lihtsamaks. See teedrajav areng viib “Hey Mercedes” hääljuhtimise täiesti uude visuaalsesse dimensiooni, mis põhineb Unity mängumootori kõrge eraldusvõimega graafikal. Graafika toimib koos ettevõttesiseselt välja töötatud Mercedes-Benzi operatsioonisüsteemi MB.OS-ga ning selle kasutuselevõtt algab uue MMA platvormi (Mercedes-Benzi Modular Architecture) sõidukitega. MB.OS-i eelvaadet pakub antud platvormil põhinev Concept CLA-klass, mille Põhja-Ameerika esmaesitlus toimub samuti CES 2024-l.

“Tänu tehisintellekti arenemisele tunneb homne Mercedes-Benz oma juhti paremini kui kunagi varem. AI täiustab ja täiustab meie klientide elu – nii nende autodes kui ka mujal. Oleme sellel teekonnal teinud juba suuri edusamme. Viimased CES-il näidatud arengud annavad põneva vaate ees ootavale.”

Markus Schäfer, Mercedes-Benz Group AG juhatuse liige, tehnoloogiajuht

MBUX Virtual Assistant muudab elu lihtsamaks loomuliku suhtluse ja ennetava intelligentsusega

MB.OS-i klassi defineeriv MBUX Virtual Assistant on Mercedes-Benzi seni kõige inimesesarnasem kasutajaliides. Ühendades MBUX-i intelligentsed süsteemid üheks tervikuks, tagab see loomuliku ja empaatilise suhtluse. MBUX Virtual Assistant on ideeautol VISION EQXX esmakordselt näidatud süsteemi edasiarendus. See kasutab loovat tehisintellekti ja proaktiivset intelligentsust, et muuta autokasutaja elu võimalikult lihtsaks ja mugavaks. Muu hulgas võib see pakkuda kasulikke soovitusi vastavalt kasutaja tavakäitumisele ja vastavalt olukorrale. Näiteks võib tuua hommikuste uudiste edastamise või tööpäeva lõpus eelistatud massaažiprogrammi käivitamise. Ja kui juht jääb kalendrisse märgitud koosolekule hiljaks, võib süsteem pakkuda helistamist otse autost. Kui juht soovib, saab neid protsesse ka automatiseerida. Kogemust saab veelgi täiustada auto ümbrusvalgustuse ja helisüsteemiga: näiteks võib lõõgastava massaažiga kaasneda soe valgus ja meeldiv muusika.

Neli omadust tagavad, et virtuaalassistent toimib alati vastavalt kliendi vajadustele ja eelistustele

MBUX Virtual Assistant põhineb neljal n-ö omadusel – loomulik, ennustav, personaalne ja empaatiline –, mida kombineeritakse, et luua terviklik süsteem. Põhiprintsiip on alati loomulik, mis pakub sujuvat suhtlust ja mis kasutab parimaid hääl- ja graafikaliideseid. Klient saab valida, kas rääkida assistendiga, kasutades märksõna “Hey Mercedes” või ka selleta. Kõneassistent kasutab päringutele ja käskudele vastamiseks ning loomuliku dialoogi jaoks suuri keelemudeleid (large language models – LLM). Tulemus meenutab pigem vestlust sõbraga. Assistent vastab üldteadmistel põhinevatele küsimustele ning oskab sõitja soovide selgitamiseks ja järelduste tegemiseks küsida intelligentseid küsimusi. Olles ennetav, suudab assistent vastavalt olukorrale, kliendi varasemale käitumisele ja tänu loovale tehisintellektile pakkuda ka soovitusi ja rutiine. Ühtlasi väljendab süsteem end emotsionaalselt ja empaatiliselt, suutes kasutada erinevaid kõnestiile. Ja tagamaks, et alati oleks tegu väga isikliku assistendiga, saab juht seda oma konkreetsete eelistuste järgi keskekraanilt kohandada.

Intuitiivsem ja emotsionaalsem visuaalne kommunikatsioon tänu võimsale 3D-graafikale

Terviklik lähenemine ühendab loomulikuma dialoogi ja täiustatud 3D-graafikaga visuaalse tagasiside, mis põhineb Unity mängumootoril. Uus MBUX-i Virtual Assistant virtuaalassistent kasutab “elavaid” täheavatar-animatsioone, et väljendada erinevat meeleolu ja olekut. Emotsioonid ulatuvad rahulikust kuni põnevil olemise ja isegi tundlikuni. Lisaanimatsioonid näitavad, kas assistent räägib, kuulab, mõtleb, teeb ettepanekut või hoiatab. Et suhtlemine juhiga oleks intuitiivne, kombineeritakse sujuvalt liikumist, heledust, intensiivsust ja värve.

MBUX Surround Navigation ühendab teejuhatuse ja juhi abistamise ning tagab pingevaba kasutuskogemuse

MBUX Surround Navigation viib uude dimensiooni ka integreeritud visuaalse kommunikatsiooni. MB.OS-i osana ühendab see täiustatud varustus auto ümbruse reaalajapildi ja auto liikumise. Juhi jaoks on see oluline eelis, sest tal on olukorrast palju parem ülevaade, nähes kõike, „mida auto näeb“. Teabe kuvamine juhiekraanile Unity mängumootoriga tehtud 3D-graafika abil annab väga intuitiivse ülevaate kõigest, mida juht peab teadma. Näiteks kuvab see teiste liiklejate tüüpi, olgu selleks siis auto, kaubik, veok või isegi jalgrattur. See näitab nii tee ääres olevaid jalakäijaid kui ka võimalikke ohte. Ja see lisab auto ümbruse realistlikule kujutisele marsruudijuhised – millest on eriti suur kasu tiheda liiklusega linnakeskkonnas. Klient näeb selgelt, kuhu täpselt tema järgmine pööre ta viib. Hooned ja muu infrastruktuur on kergesti ja kiiresti äratuntavad. Süsteem pakub ka ülevaadet auto olekust, visualiseerides seda virtuaalreaalsuse abil reaalajas. See hõlmab suunatulesid, lähi- ja kaugtulesid ja isegi kiirendust või aeglustumist, viimastena mainituid näitavad pöörlevad rattad.

Concept CLA Class demonstreerib MB.OS-i kui ülimalt personaliseeritud Mercedes-Benzi põhialust

Esimesena hakkab MB.OS-i kasutama tuleval MMA-platvormil põhinev mudeliperekond. CES 2024-l toimub Concept CLA klassi Põhja-Ameerika esmaesitlus – see tootmislähedane ideeauto näitab, milline saab olema neljast sõidukist koosnevasse mudelivalik. Et rõhutada MB.OS-i keskset rolli kliendikogemuse kujundamisel, visualiseerib ideeauto interjöör seda efektselt. Kompleksne mitmetahuline ülesehitus hõlmab paljusid riistvaralisi komponente, näiteks koostööpartneri NVIDIA suure jõudlusega vesijahutusega kiipi. Täiustatud kolme ekraaniga MBUX Superscreen vihjab Mercedes-Benzi rollile tulevikus: kus see on osa kliendi ülimalt personaliseeritud digitaalsest elust. MB.OS on selle saavutamise aluseks. MB.OS koosneb neljast põhiosast – teave ja meelelahutus, isejuhtimine, mugavus ning sõit ja laadimine – ning ühenduvusmoodulist, mis on seotud Mercedes-Benz Intelligent Cloudiga. Kiibist-pilve lahendus tagab laiapõhjalise integreerituse ning täieliku kontrolli kõigi andurite ja elektroonikakomponentide üle. Lisaks saab ettevõte tarkvara ja riistvara uuendustsüklite vaba graafikuga tagada, et autod on pidevalt ajakohased.