Off-road. Piiramatult. Loodud 1979. aastal – uhiuus Mercedes-Benz G-klass

 • • Maastikusõit: tänu elektrifitseerimisele veelgi võimekam
 • • Läbi aegade kõige laiem versioonide valik ja peaaegu piiramatud kohandamisvõimalused
 • • 45-aastane edulugu: tehnoloogiliselt tipptasemel disainiikoon

Stuttgart/Graz. Mercedes-Benz G-klass on pikka aega olnud automaailma ikoon ja nüüd kindlustab see luksuslike maasturite seas veelgi oma liidripositsiooni. Täiesti uued G-klassi versioonid säravad igas arvestuses – tänu elektrifitseeritud mootoritele, modernsetele juhiabisüsteemidele, veelgi paremale mugavusele ja digitaliseerimisele. 1979. aastal sündinud mudeliseeria pakub nüüd läbi aegade kõige mitmekesisemat mootorivalikut ja peaaegu piiramatuid kohandamisvõimalusi. Samal ajal on säilinud ainulaadne off-road karakter ja unikaalne disain. Turudebüüdil maksab uus G-klass alates 122 808 eurost[1].

Maastikusõiduikoon põhineb end tõestanud redelraami-kontseptsioonil ning selle varustusse kuulub kolm mehaanilist diferentsiaalilukku ja aeglusti, samuti jäik tagatelg ja sõltumatu esivedrustus. Uue G-klassi maastikuvõimekuse aluseks on ka kõrge kliirens ja pika käiguga vedrustus. Numbrid räägivad enda eest:

 • • Sobivatel pindadel kuni 100% tõusunurk
 • • Kliirens telgede vahel vähemalt 241 mm
 • • Maksimaalne vee- ja mudatakistuse läbimise sügavus 70 cm
 • • Stabiilne sõit kuni 35° külgkaldega
 • • Lähenemis- ja eemaldumisnurk ees 31° ja taga 30° (veokonksuta)

Lisaks Mercedes-AMG supermaasturile G63 on valikus ka täiesti uued Mercedes-Benz G 450 d ja G 500. Kõik mootorid on nüüd täielikult elektrifitseeritud. 48-voldi tehnoloogiaga poolhübriididena pakuvad need paremat sooritusvõimet ja väiksemat kütusekulu. Esimene täiselektriline G-klassi versioon täiendab mudelivalikut hiljem.

Jõuülekande eest hoolitseb 9G-TRONIC hüdrotrafoga automaatkäigukast, mida on spetsiaalselt kohandatud maastikuikooni nõuetega. Käigukasti lai ülekandearvude vahemik muudab sõidu mugavaks ja vaikseks, eriti mootori madalatel pööretel. Samas aitab see vähendada kütusekulu. Kolm kiirusandurit võimaldavad käikude vahelejätmist, sõltuvalt sõiduolukorrast võib käigukast vahele jätta mitu käiku korraga. Käiguvahetuse iseloom sõltub valitud sõidurežiimist. Nagu Mercedes-Benzi automaatkäigukastide puhul tavaline, saab juht ka käsitsi käike vahetada, kasutades roolil asuvaid DIRECT SELECT käiguvahetuslabasid.

Vahekast on konstrueeritud nii, et 40 protsenti pöördemomendist suunatakse esiteljele ja 60 protsenti tagasillale. Aeglustuskäik suurendab oluliselt veorataste pöördemomenti, kui sõidetakse maastikul. Ühtlasi vähendab see tippkiirust ja parandab haarduvust. See võimaldab uuel G-klassil särada isegi väga raskel maastikul. Aeglusti saab sisse lülitada LOW RANGE nupuga käigukasti “N” asendis, kui sõidetakse kuni 40 km/h. Seejärel muutub ülekandearv maanteesõidu 1,00-lt 2,93-le. LOW RANGE-ilt on HIGH RANGE-ile võimalik lülitada, kui sõidetakse kiirusega kuni 70 km/h. Esi- ja tagasillas kasutatakse traditsioonilisi  100 % lukustusega diferentsiaalilukke. Need on elektromehaaniliselt lülitatavad, kõiki lukke saab eraldi tööle rakendada nii LOW RANGE kui HIGH RANGE sõidu ajal.

Uue G-klassi standardvarustuses on adaptiivvedrustus, mis oli eelmiste mudelite puhul saadaval lisavarustusena. See tagab maastikul veelgi tõhusama kontrolli. Adaptiivamortisaatorid summutavad tee ebatasasusi paremini kui passiivamortisaatorid. Süsteem reguleerib pidevalt amortisaatorite tööd vastavalt sõiduolukorrale, stabiliseerides kaldumisi ja õõtsumist ning vähendades auto kere liikumist.

DYNAMIC SELECT-i abil on lihtne ühe nupuvajutusega valida maanteesõidurežiimide “Comfort”, “Sport”, “Eco” ja “Individual” vahel. Maastikusõiduks on valikus kolm lisarežiimi. “Trail” pakub optimaalset juhitavust pehmel ja lahtise pinnaga maastikul – näiteks pinnas- või kruusateel. “Rock” on mõeldud ebatasasel, kõva kivise pinnaga keskmisel ja raskel maastikul sõitmiseks. “Sand” parandab sõidudünaamikat tänu kiiremale elektroonilisele sekkumisele.

Mercedes-Benz G-klassi välimus pole oluliselt muutnud umbes 45 aastat. Ka täiesti uue versiooni disaini kohendati vaid kergelt – uuenduste hulgas on senise kolme horisontaalribi asemel nelja ribiga iluvõre ning teistsugused kaitserauad. Uus A-piilari kate ja katusespoiler aitavad parandada aerodünaamikat ja akustilist mugavust.

Uue G-klassi interjööris kohtuvad maastikuauto karakter ja tippklassi varustus. Lisaks leiab sõitjateruumist palju elemente, mis on inspireeritud auto välisdisainist. Näiteks on äärmised ventilatsiooniavad ümarate esitulede kujuga ning need on nüüd saadaval valgustusega. Armatuurlaual on ikka alles kaassõitja käepide. Maastikusõiduvarustuse uuendatud juhtpaneelil on keskseteks elementideks kolme diferentsiaaliluku lülitid. Sealt leiab ka kiire ligipääsu muudele funktsioonidele – näiteks OFFROAD COCKPIT-ile, mis annab nii juhiekraanil kui ka meediaekraanil ülevaate maastikusõidu puhul kõige olulisematest andmetest. Kõige uuema põlvkonna puutetundlike juhtpindadega multifunktsionaalne rool on juba standardvarustuses polsterdatud nappa nahaga. Õhkkonnale annavad lõpliku lihvi meeleoluvalgustus ja ulatuslik nahkpolster.

Nüüd kuulub G-klassi standardvarustusse MBUX liitreaalsusega navigeerimine. Süsteem lisab meediaekraani reaalajapiltidele graafilise navigatsiooni- ja liiklusteabe. See aitab juhil orienteeruda ka keerulistes liiklusolukordades ning jõuda sihtkohta kiiresti, ohutult ja pingevabalt. Süsteem pakub tuge ka seoses foorituledega, kuvades fooris süttinud tuld ja olles abiks, kui nähtavus on piiratud.

Lisavarustusena on uuele G-klassile saadaval KEYLESS-GO. See võimaldab külguksed ja tagaukse lukustada ja avada lihtsalt uksekäepidemel olevat nuppu vajutades, võtit pole vaja isegi käes hoida. Võti võib jääda taskusse. Autot saab mugavalt käivitada ka ühe nupuvajutusega – võtit süütelukku pistmata. Ainuke nõue on, et võti peab olema koos juhiga autos. Soovi korral on saadaval ka pardakaamera, mis filmib liiklust auto ees ning salvestab aega ja sõidukiirust.

Lisavarustusse kuuluva Burmester® 3D ruumilise helisüsteemiga (Mercedes-AMG G 63 standardvarustus) pakub uus G-klass konkurentsitult kõrgetasemelist helikvaliteeti. Süsteem hõlmab kaasahaaravat Dolby Atmos® kogemust, mis annab muusikale rohkem avarust, selgust ja sügavust, ning muudab G-klassi kõrgtehnoloogiliseks ratastel kontserdisaaliks. Laepolstriga on integreeritud valgustusega lisakõlar. Võimendi küljel on nüüd kuus lisakanalit, mis võimaldavad sageduste paremat eristamist ja heli positsioneerimist.

Tänu lisandunud ja edasi arendatud kõige uuema põlvkonna juhiabi- ja ohutussüsteemidele on uus G-klass oma segmendi üks turvalisemaid autosid. Standardvarustuses toetab juhti piduriassistent Active Brake Assist. Süsteem tuvastab andurite abil kokkupõrkeohu eessõitvate, ristisuunas liikuvate ja vastutulevate sõidukitega. Ähvardava kokkupõrkeohu korral suudab süsteem juhti visuaalselt ja heliliselt hoiatada. Kui pidurdamine on liiga nõrk, võib see aidata ka pidurdusjõu suurendamisega sobivale tasemele. Standardvarustusse kuulub PRE-SAFE® ennetav sõitjate kaitsesüsteem. See suudab varakult tuvastada kriitilisi olukordi ja võtta kasutusele kaitsemeetmed. Lisaks kuulub standardvarustusse Active Park Assist koos PARKTRONIC-uga. Süsteem aitab aktiivselt parkimiskohale tagurdamisel ja suudab sobivaid parkimiskohti tuvastada kuni 35 km/h sõidukiiruse juures.

Maksimaalse ohutuse ja pingevaba sõidu nimel: lisavarustusse kuuluv tehnoloogiapakett sisaldab kõiki pakutavaid juhiabisüsteeme. DISTRONIC Active Distance Assist kiirushoidik aitab muu hulgas hoida ohutut pikivahet. Pakett on juhile abiks ka linnaliikluses. Näiteks suudab väljumishoiatuse funktsioon juhti hoiatada läheneva jalgratturi eest. Pimenurga-assistent Blind Spot Assist  aitab sõiduraja vahetamisel õnnetusi vältida, hoiatades visuaalse ja helilise signaaliga. Liiklusmärkide tuvastussüsteem Traffic Sign Assist hoiab silma peal kehtival kiiruspiirangul ja tuletab seda meelde. Parkimist ja manööverdamist lihtsustab 360° kaameraga parkimispakett. Kogu auto ümbrust kattev vaade ja parkimisassistent muudavad manööverdamise lihtsamaks – keskekraan näitab nelja kaamera abil (ees, taga ja mõlemal küljel) selgelt sõiduki lähiümbrust. Kaameravaateid kombineeritakse, et luua virtuaalne 360-kraadine pealtvaade.

Uus Mercedes-Benz G-klass kokkuvõtlikult

 • • Uhiuus Mercedes-Benz G-klass jätkab 1979. aastal alguse saanud mudeliseeria edulugu. Maastikuikoon tugineb jätkuvalt end tõestanud redelraamiga konstruktsioonile, kolmele mehaanilisele diferentsiaalilukule ja aeglustile, samuti jäigale tagasillale ja sõltumatule esivedrustusele.
 • • Uuendatud maastikusõidu juhtplokk, uus OFFROAD COCKPIT ja “läbipaistev kapott” pakuvad digitaalset maastikuelamust.
 • • Tänu elektrifitseerimisele pakuvad uued mudelid paremat reageerimisvõimet maastikul ja rohkem mugavust kattega teel. Integreeritud startergeneraatori (ISG) ja 48-voldise elektrisüsteemiga poolhübriidid avaldavad muljet ka parema sooritusvõime ja väiksema kütusekuluga.
 • • MBUX (Mercedes-Benz User Experience) multimeediasüsteemi ning 12,3-tolliste puutetundlike juhi- ja meediaekraaniga on uus G-klass paremini ühendatud kui kunagi varem.
 • • Juhti toetavad mitmed täiustatud ohutus- ja juhiabisüsteemid.
 • • Taas on laiendatud MANUFAKTUR-i valikut, millega saab ulatuslikult kohandada nii välisdisaini kui ka sõitjateruumi.
 • • Kergelt muudetud välisilme: uus iluvõre, millel on senise kolme horisontaalliistu asemel neli liistu, ja uue disainiga kaitserauad.
 • • Uus A-piilari kate, katusespoiler ja uued isolatsioonimaterjalid aitavad parandada aerodünaamikat ja akustilist mugavust.

[1] Soovituslik jaehind Saksamaal, sisaldab 19% käibemaksu.