Tanel Padar sai uhke Mercedes-Benzi pistikhübriidi

Armastatud muusik ja kahe lapse isa Tanel Padar alustas koostööd Vehoga, Mercedes-Benzi ametliku esindajaga Eestis, ja istub nüüd eksklusiivse ja keskkonnasäästliku Mercedes-Benz GLE pistikhübriidi rooli. GLE peale mahub kenasti nii kogu pere, kui ka vajadusel kitarr ja ratas. Suvel plaanib Tanel võtta perega ette suurema autoreisi mööda Eestit.

„Uus auto on väga mugav ja sellel on palju huvitavaid lisasid, mis sõidumugavust ning naudingut pakuvad. Kõiki funktsioone ei ole veel jõudnud endale selgeks teha, kuigi veetsin seisvas autos päris mitu tundi, et auto menüüga sõbraks saada,“ jagas Tanel esmaseid muljeid. Taneli naabrimees naeris, et mees justkui on endale uue kodu leidnud.

„See, kuidas auto ise vastavalt juhi pikkusele rooli ja juhiistme asendit korrigeerib, oli minu jaoks erakordselt üllatav. Enamasti me teame küll, kuidas oleks ergonoomiline ja turvaline sõidu ajal istuda, aga kipume ikkagi pigem mugavalt lösutama. Minule sobib see mõõdetud sõiduasend ideaalselt,“ lisas Tanel.

Pere lastele meeldib kõige rohkem aga salongi valgustuse funktsioon, mille värvust saab vastavalt meeleolule muuta. „Meie neljaliikmeline pere mahuks kindlasti ka väiksemasse autosse, aga kuna mul on tihti vaja mõni kitarr või siis hobiga seotult ratas kaasa võtta, on enamasti ruumipuudus tülikas. Usun, et mahume kenasti kõikide asjadega ära, kui suvel pikemalt mööda Eestit reisima hakkame. Juba praegu tunnen aga suurt rõõmu, et kahekesi sõites mahub maanteeratas kenasti terves tükis autosse,“ ütles Tanel.

Sellel suvel on Tanelil toimumas kontserte üle Eesti ning kui vähegi õnnestub, võtab ta pere alati kaasa. „Oma töö tõttu veedan väga palju aega autoga ringi vuhisedes ning seetõttu olen alati sõidumugavust eelistanud hobujõududele. Samas meeldib, kui need omadused saavad üheskoos rõõmu pakkuda. Ma ei pea ennast raske jalaga autojuhiks. Pigem varun sõiduks aega ning naudin protsessi, kui riskin enda ja ka kaasliiklejate tervisega. Eks ma tunnen ka teatavat vastutust eeskuju andmisel,“ kirjeldas Tanel oma sõidustiili. 

Varem ei ole Tanelil isiklikku hübriidautot olnud, kuid ta on nendega sõitnud. „Kõige harjumatum, aga samas meeldivaim on elekriajami vaikus. Olen juba mõned aastad uurinud elektriautosid ja jõudnud järeldusele, et minu töö iseloomu arvestades ei saaks ma täna puhtalt elektriautoga hakkama, sest laadimistaristu ei ole veel jõudud mind rahuldavale tasemele. Seepärast on pistikhübriid just sobivaim, et saan pärast hilisõhtust esinemist ka tagasi koju. Lahe on seegi, et igapäevased linnasõidud saan teha puhtalt elektriga sõites,“ tunneb Tanel rõõmu.  Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC on pistikhübriidauto, millel on nutikad ühilduvusseadmed ja juhiabisüsteemid, luksuslik mugavusvarustus ning pilkupüüdev sportlik välimus. Ja mis kõige parem, GLE pistikhübriidi ülim sõidumugavus toetab ka jätkusuutlikku maailmavaadet.