Veho tõhustab oma esinduste võrku ning lõpetab Citroëni esindamise

Mercedes-Benz müügi- ja teenindusettevõte Veho AS koondab lähiaastatel oma esinduste võrgu Tallinnasse, Tartusse ja Pärnusse, tõhustades müügi- ja hooldusteenuste osutamist Eesti turul ning tugevdades kommertssõidukite ärisuunda.

„Oleme teinudstrateegilise ärilise otsuse võtta lähiaastatel kommertssõidukite ärisuund tugevama fookuse alla ja tugevdada seeläbi oma turupositsiooni, lüües lahku sõiduautode ja tarbesõidukite harud. See võimaldab tagada nii era- kui äriklientidele parema teeninduse ning sedapuhku laienevad ka meie esinduste võimalused,“ kommenteeris Veho AS-i juht Keijo Kaasik.

Kaasiku sõnul on ettevõte suutnud oma kommertssõidukite turupositsiooni viimastel aastatel kasvatada vaatamata sellele, et turg Eestis on mõningas languses. Vastavalt uuele äristrateegiale on lähiaastatel plaanis ka uued arengumuutused. „Koostöös Kaamos Kinnisvaraga oleme arendamas Tallinnas Tooma äripargis uut Veho esindust, kuhu koondame Mercedes-Benz veokite, busside ja kaubikute müügi ja hoolduse,“ lisas Kaasik.

Tema sõnul valmib hoone aasta lõpuks ning sinna kolivad kommertssõidukite üksused nii Tallinna Järve esindusest kui Maardu ja Rakvere esindustest. „Nii viime kaubikute ja veokite müügi ning hoolduse uuele kaasaegsele pinnale ja erasõidukite teenindamine jääb tegutsema eraldi, pakkudes klientidele rohkem mugavusi ning avaramaid teenindusruume,“ lisas Kaasik.

Kaasiku sõnul on viimastel aastatel toimunud muutusi ka erinevate autotootjate strateegiates ja esindamise tingimustes, mis on on omakorda avaldanud mõju Veho tegevustele, eeskätt just väiksemates linnades. “Näiteks oleme seni esindanud Rakvere esinduses ka Citroëni kaubamärki, kuid kuna maaletooja soovib koondada oma autotootja gruppi kuuluvaid brände rohkem samade jaemüüjate kätte, siis Veho enam Citroëniga ei jätka ning keskendub oma ainsale strateegilisele brändile ehk Mercedes-Benzile,” selgitas Kaasik.

Veho edasimüügi võrgu tõhustamine sai alguse kaks aastat tagasi, kui otsustati lõpetada jaemüük Viljandis, Kuressaares ja Jõhvis ning Citroëni kaubamärgist loobumine toob kaasa ka Rakvere esinduse töö lõpetamise 1. juulist.

“Kuna paljud meie Rakvere erakliendid on juba täna tihedad külalised Tallinnas, pakume neile ja kõigile teistele edaspidi müügi- ja hooldusteenust meie pealinna esindustes. Kommertssõidukite vaatest on lokaalne hooldusteenus meie klientidele äriliselt olulise tähtsusega ning hooldusteenuse teenindamist jätkab Rakveres meie koostööpartner, piirkonnas tuntud ja usaldatud Wiru Auto, kellega on juba sõlmitud ka eelkokkulepe,” lisas Kaasik.

Kogu Rakvere Veho kollektiiv on saanud kutse jätkata tööd mõne teise Veho esinduse koosseisus Tallinnas, Maardus (tulevikus Tallinnas), Pärnus ja Tartus ning läbirääkimised teistesse esindustesse siirdumiseks on alanud. Teistes Eesti esindustes jätkab Veho muutmata kujul.