Veho uue esinduse hoonele Tooma äripargis asetati nurgakivi

Kaamos Kinnisvara AS-i ja Mercedes-Benz müügi- ja teenindusettevõte Veho AS-i koostöös asetati Tooma äripargis rajatava uue kommertssõidukite esinduse hoonele nurgakivi ning ehitusplatsil peeti ka sarikapidu. Ehitus algas jaanuaris ja hoone valmib 2024. aasta lõpuks.

Tallinnas Lasnamäe linnaosas arendatavas Tooma äripargis valmib aasta lõpus Mercedes-Benzi müügi- ja teenindusettevõtte Veho uus energiasõltumatu ja keskkonnasäästlik kommertssõidukite esindus, mis rajatakse koostöös arendajaga Kaamos Kinnisvara ning kuhu koondub Veho Mercedes-Benzi veokite, busside ja kaubikute müük ja hooldus.

Kaamos Kinnisvara juhi Taimo Mureri sõnul tänases majandusolukorras on kindlasti vaja julgust investeerida ja arendada, kuid Veho ja Kaamose edukas ja sujuv koostöö näitab, et strateegiline ja pikaajaline äriplaneerimine aitab edukate projektide ellu viimisele kaasa sõltumata hetkeseisu majandustsüklist.

“Oluline on märkida, et kuigi tänane majanduskeskkond pakub kõigile väljakutseid, siis Vehoga koostöö on näidanud, et tugeva tahtmise ja koostöö soovi korral saab ka keerulisematel aegadel teha suuri asju, väljakutsetest saavad võimalused ja võimalustest omakorda positiivsed lahendused,” nentis Taimo Murer. “Meie vaatest on Tooma müügi- ja teeninduskeskuse arendustööd sujunud plaanipäraselt, oleme Veho esinduse ehitustöödega graafikus, mis võimaldab meil anda võtmed tellijale üle tähtajaks.”

Veho kommertssõidukite äri juhi Mattias Vahteri sõnul uue esinduse rajamine on osa ettevõtte uuest strateegilisest ärisuunast kommertssõidukite vallas, kuna lähiaastatel võtab Veho erilisse fookusesse just tarbesõidukid, et tugevdada veelgi oma turupositsiooni.

“Oleme suutnud oma kommertssõidukite turupositsiooni viimastel aastatel kasvatada vaatamata sellele, et üldpildis on turg Eestis mõningas languses. Tooma äripargi uude Veho esindusse kolivad Veho kommertssõidukite üksused nii Tallinna Järve esindusest kui Maardu ja Rakvere esindustest. Nii viime kaubikute ja veokite müügi ning hoolduse uuele kaasaegsele pinnale ja erasõidukite teenindamine jääb tegutsema eraldi, pakkudes nii era- kui äriklientidele rohkem mugavusi ning avaramaid teenindusruume,” ütles Mattias Vahter.

Aastatel 2022 ja 2023 kasvatas Veho kindlalt tarbesõidukite turuosa, näidates viimase 10 aasta parimaid tulemusi nii väikeste ja keskmiste kui ka suurte kaubikute müügis. Mercedes-Benzi tarbesõidukite turuosa Eestis on viimase kümne aastaga kahekordistunud.

Rajatav hoone vastab kõrgetele A-energiatõhususe nõeutele, kus hoone kütmiseks kasutatakse maakütte lahendusi, elektrienergia tootmiseks ehitatakse katusele päikesepark ning muud kaasaegsed süsteemid, sealhulgas soojustagastusega ventilatsioon ning hoone automaatika.

Veho uue kommertssõidukite esinduse kinnistu suurus on tulenevalt suurest parkimisala nõuetest 24 000 ruutmeetrit ning esinduse hoone kogupind on 3500 ruutmeetrit. Kaamose projekti investeeringu maksumus on kokku 8,7 miljonit eurot. Hoone on projekteerinud vastavalt Mercedes-Benz visuaalsele identiteedile Nord Projekt ning projekti finantseerib LHV Pank. Valmiv kommertssõidukite müügi- ja teeninduskeskus lisandub Kaamose ärikinnisvara portfelli. Kaamos Kinnisvara sõlmis Veho AS-iga pikaajalise rendilepingu. Hoonet arendab Kaamos Kinnisvara ja ehitab Kaamos Ehitus.